آموزش فیلترنویسی در بورس

  • ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • Agah
  • ۰ نظر
  • ۷۳۶۱۵ مشاهده

فیلترنویسی ابزاری برای تسلط بیشتر بر معاملات

حتما برای شما هم پیش  آمده است که با مشاهده صف خرید سهمی حسرت بخورید که کاش زودتر از شروع روند صعودی آن سهم مطلع می شدید و آن را خریداری می­کردید. واقعیت این است که به دلیل تعداد بالای نمادهای درج شده، رصد تمامی این نمادها توسط شخص امکان پذیر نیست و اطلاعات حجیم مربوط به آنها در سایت TSETMC.COM، مجهولات و تناقضات تحلیل را افزایش داده است. از این رو، داشتن ابزاری به روز و منعطف که به وسیله آن بتوان به صورت مدون و ساختار یافته حجم بالای اطلاعات را طبقه بندی کرد و نتیجه دلخواه را از آن استخراج نمود، امری ضروری است. این موضوع شرکت مدیریت فناوری بورس تهران را بر آن داشته تا ابزاری کارآمد، که ترکیبی از علم برنامه‌­نویسی کامپیوتری و مدیریت مالی و معامله‌گری است، را به سایت tsetmc بیافزاید. در ادامه به آموزش فیلترنویسی در بورس میپردازیم.

چگونه از بخش فیلتر دیده بان بازار استفاده کنیم؟

برای استفاده از این ابزار شما ابتدا باید به بخش دیده ­بان بازار در سایت tsetmc بروید:

سپس بر روی فیلتر کلیک کنید :

حال با فشردن دکمه فیلتر جدید، شروع به script یا Query نویسی کنید. حال با فشردن دکمه ثبت، سهم ها در خروجی فیلتر ظاهر می‌شود:

پس فیلترنویسی Query قابلیتی در سایت Tsetmc.com است که با استفاده از یک­سری فیلدهای از پیش تعیین شده می­توان اطلاعات موردنظر را فیلتر و به آنها دسترسی پیدا کرد. در این بخش قصد داریم تا به صورت هفتگی و کاربردی، سهام خروجی این فیلتر ها را مورد بررسی قرار دهیم.

آرشیو

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.