آموزش بورس در زنجان

 • ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
 • sh.nouri
 • ۰ نظر
 • ۴۴۵ مشاهده

تا چند سال قبل در شهر زنجان، یک خانه ویلایی با قیمت ۳۰ یا ۴۰ میلیون تومان، خرید و فروش می‌شد در حالی که امروز، همان خانه ویلایی،۱۰ میلیارد ارزش دارد. آیا فقط مسکن در زنجان این همه رشد قیمت داشته است؟

 تا چند سال قبل، سکه تمام بهار آزادی  با قیمت ۲۰۰ هزار تومان در بازار تهران، خرید و فروش می‌شد ولی اکنون، سکه تمام بهار آزادی با قیمت ۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

همانطور که گفته شد وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم تعداد زیادی فرصت‌های سرمایه گذاری وجود داشتند که از آنها استفاده نکردیم آیا در آینده، مجدد فرصت‌های سرمایه گذاری وجود خواهند داشت که از آنها غافل بمانیم؟؟

 آیا درحال حاضر، خرید سکه ۴ میلیون تومانی به صرفه است؟

آیا خرید آپارتمان متری ۹ میلیون تومان در  زنجان، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است؟

 

شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری و استفاده صحیح و به موقع از آنها، نیازمند آموزش است. با شناخت مناسب بازارهایی که امکان سرمایه گذاری داریم، می‌توانیم به سادگی موقعیت‌های مناسب سرمایه گذاری را شناسایی کنیم؛ مانند سرمایه گذاری در بازار مسکن، بازار طلا و سکه، بازار ارز و دلار، انواع روش‌های سپرده گذاری در بانک و بازار بورس.

 از این رو، شعبه زنجان کارگزاری آگاه، برگزاری دوره‌های متنوع آشنایی با بورس و آشنایی با روش‌های مختلف سرمایه گذاری (بازار مسکن، بورس ، طلا، دلار ، بانک و…) را از سالیان قبل آغاز کرده است.

هدف از برگزاری دوره‌های آشنایی با روش‌های سرمایه گذاری و کلاس‌های آموزش بورس، آگاه سازی و آشنایی با سایر روش‌های سرمایه گذاری برای همشهریان زنجان و سایر شهرهای استان زنجان مانند ابهر، خرمدره، خدابنده، ایجرود، ماهنشان و طارم است.

 یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه گذاری، بورس اوراق بهادار است. با توجه به اینکه شرکت‌های بزرگ بورسی مانند ایران ترانسفو، توسعه معادن روی ایران و کالسیمین در زنجان واقع شده‌اند و تعداد اشخاصی که در زنجان کد بورسی دریافت می‌کنند نسبت به جمعیت آن، رو به افزایش است با این حال بیشتر مردم از سرمایه گذاری در بورس اطلاع خاصی ندارند و صرفاً سهام خریداری شده در پذیره نویسی را نگهداری می‌کنند.

شاید تعدادی از مردم با شناخت محدود و ناقصی که از بازار سرمایه دارند، گمان کنند در بورس، فقط سهام شرکت‌ها معامله می‌شود و سرمایه گذاری در بورس، ریسک بیشتری نسبت به بقیه گزینه‌های سرمایه گذاری دارد. در حالیکه در بورس، طیف مختلفی از ابزارهای سرمایه گذاری وجود دارد که با توجه به درجه ریسک پذیری و سلیقه، اشخاص می‌توانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.

به عنوان مثال اشخاصی که به سود تعیین شده و ثابت بانکی بسنده می‌کنند و تمایلی ندارند سرمایه شان در معرض ریسک باشد، تنها در بانک سپرده گذاری می‌کنند. در حالیکه این اشخاص می‌توانند در ابزار بدون ریسک بازار بورس، مانند اوراق اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت، صندوق‌های سرمایه گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند و با اطمینان از بدون ریسک بودن این ابزارها، بتوانند سود بیشتری نیز کسب نمایند.

شخصی که سرمایه گذاری در سکه را انتخاب می‌کند، گمان می‌کند در این نوع سرمایه گذاری، بیشترین سود را کسب خواهد کرد و تنها روش سرمایه گذاری در بازار طلا را مراجعه حضوری به طلا فروشان پاساژ تهران و پاساژ نور زنجان می‌داند و از همین رو، به میزان سرمایه خود سکه می‌خرد و سکه‌ها را تا منزل حمل می‌کند و آن را تا زمان مناسب برای فروش در منزل نگهداری می‌کند.

 

ولی آیا این، تنها راه سرمایه گذاری در طلا و سکه است؟

لازم است اشاره شود که ریسک خرید سکه تقلبی، ریسک تقلب و کلاه برداری، ریسک به سرقت رفتن طلا و سکه‌ها، ریسک حمل آنها در زمان خرید و فروش و سایر ریسک‌های متعدد در این روش سرمایه گذاری نهفته است. آیا راهی برای کنترل این ریسک‌ها وجود دارد؟

این امکان وجود دارد که افراد سکه‌های خود را از طریق بورس خریداری کنند که نه تنها ریسک‌های گفته شده را ندارد بلکه این نوع سرمایه گذاری مزایایی هم خواهد داشت. تعدادی از اشخاص برای سرمایه گذاری در بورس، سهام شرکت‌های مختلف را خریداری می‌کنند و در زمان مناسب این سهام را می‌فروشند اینکه سهام مورد نظر با چه قیمتی خریداری و با چه قیمتی فروخته شود، نیازمند دانش و تجربه است که  در اینجا دو راهکار پیشنهاد می‌گردد.

 اول اینکه در صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام، سرمایه گذاری کنند که در این روش، نیاز به دانش و تجربه و تبهر خاصی نیست و درصورتی که افراد، زمان کافی برای پیگیری اخبار و اطلاعات ندارند این گزینه، بهترین روش سرمایه گذاری در بورس محسوب می‌شود.

راهکار دوم، شرکت در کلاس‌های آموزشی و اطلاعات تکمیلی در مورد انواع ابزارهای سرمایه گذاری در بورس است. مانند خرید و فروش سکه طلا به قیمت روز بازار از طریق بورس، خرید و فروش سهام، دریافت کد معاملات آنلاین، سرمایه گذاری بدون ریسک و با نرخ سود ثابت در بورس.

در ادامه به معرفی دوره های آموزشی شعبه زنجان کارگزاری آگاه خواهیم پرداخت.

 

آموزش بورس در زنجان

آموزش بورس در زنجان شامل کلاس‌های آموزشی و دوره‌های بورسی است. کلاس‌های آموزشی بصورت مستمر در زنجان در خصوص موضوعات مختلف، چند بار در سال برگزار می‌شود که این کلاس‌های آموزشی، صفر تا صد بورس را شامل می‌شود و از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته کلیه مباحث مربوط به سرمایه گذاری در بورس را در بر می‌گیرد .

 

برای ثبت نام دوره های آموزش بورس در زنجان از طریق زیر اقدام نمایید :

زنجان، خیابان فدائیان اسلام( جاوید) پلاک ۹۲
تلفن تماس: ۳۳۳۳۹۳۲۶(۰۲۴) – ۳۳۳۳۹۳۲۷(۰۲۴)

 

 1. دوره های عمومی آموزش بورس در زنجان (رایگان)

کلاس آشنایی با بورس و مبانی سرمایه گذاری موفق در زنجان هر هفته به صورت سه جلسه ۶ ساعته برگزار می‌شود.  که هدف کلی آن آشنایی با روشهای متنوع سرمایه گذاری و کلیات بازار سرمایه و انجام معاملات آنلاین و آشنایی با مزایا و خدمات ویژه باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه است. از جمله مواردی که در این کلاس تشریح می‌گردد عبارتند از :

 • گزینه‌های مختلف سرمایه گذاری (مانند ملک ، طلا ، بورس ، بانک و … ) و مزایا و معایب هر یک از گزینه‌ها و مقایسه بازارهای موازی با یکدیگر و بازار بورس
 • روش‌های مستقیم و غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس و ابزارهای مرسوم در ایران
 • انواع صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و نمایندگی آنها در زنجان
 • آشنایی کامل با سایت‌ها و منابع اطلاعاتی بازار بورس مانند سایت کدال و com
 • انواع قیمت‌ها و اطلاعات در بورس
 • اصول سرمایه گذاری در بورس

دوره آموزش بورس عمومی

هدف اصلی کلاس، آشنایی با بورس، شناسایی ظرفیت‌های بازار بورس به عموم مردم زنجان و آشنایی آنها با ابزارهای مختلف این بازار است که برخلاف تصور عموم مردم، محدود به خرید و فروش سهام نیست و ابزارهای متنوعی را در برمی‌گیرد. ضمناً دوره آشنایی مقدماتی با بورس بصورت کاملاً رایگان برگزار می‌شود و هر هفته میزبان تعداد زیادی از همشهریان زنجان و سایر شهرهای استان زنجان هستیم. برای شرکت در این کلاس کافی است فرم انتهای صفحه را تکمیل نمایید تا همکاران کارگزاری آگاه شعبه زنجان در اسرع وقت برای هماهنگی با شما تماس بگیرند.

 1. دوره‌های تخصصی آموزش بورس در زنجان

دوره‌های تخصصی آموزش بورس در زنجان شامل دوره‌های تحلیلی (تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی) دوره‌های تابلو خوانی و روانشناسی بازار و دوره فیلتر نویسی است. که با تعداد دانشجوی محدود و بصورت کاملاً عملی و کاربری و با مثال‌هایی از شرایط روز بازار بورس برگزار می‌گردد که شخص سرمایه گذار را آماده حضور حرفه‌ای در بازار بورس می‌سازد. دوره‌های تخصصی شعبه زنجان کارگزاری آگاه به شرح ذیل است:

تحلیل تکنیکال

تابلو خوانی

سازو کار معاملات بازار آتی ( سکه ، زعفران ، پسته)

فیلتر نویسی در بورس

 

برای ثبت نام دوره های آموزش بورس در زنجان از طریق زیر اقدام نمایید :

زنجان، خیابان فدائیان اسلام( جاوید) پلاک ۹۲
تلفن تماس: ۳۳۳۳۹۳۲۶(۰۲۴) – ۳۳۳۳۹۳۲۷(۰۲۴)

 

دوره تحلیل تکنیکال در زنجان

دوره تحلیل تکنیکال یکی از دوره‌های تخصصی بورس است که در شهر زنجان بصورت حضوری برگزار می‌گردد. اهم مواردی که در این دوره بررسی می‌گردد به شرح ذیل است:

 • آشنایی با انواع نمودارهای تحلیل تکنیکال و کندل‌ها
 • الگوهای رایج در کندل‌ها
 • مفهوم روند و خطوط حمایت و مقاومت و انواع آنها
 • انواع الگوهای تکنیکال کلاسیک
 • آشنایی با اندیکاتورها و اسیلاتورها

دوره آموزش تحلیل تکنیکال در زنجان

بطور خلاصه دانشجویان تحلیل تکنیکال، بدنبال پاسخگویی به این سوال هستند که چه سهامی مناسب خرید است و کدام سهم‌ها مناسب فروش هستند. و روش پاسخگویی به این سوال را روش تحلیل تکنیکال انتخاب کرده‌اند که با استفاده از نمودار قیمت سهم در طی زمان، سعی در پیش بینی قیمت آینده سهم را دارد.

 

دوره تابلوخوانی در زنجان

دوره تابلوخوانی در سایت TSETMC در زنجان

در دوره تابلو خوانی به صورت پیشرفته و تکمیلی در مورد سایت مدیریت فناوری بورس تهران (tsetmc.com ) و امکانات این سایت و روند معاملات روی تابلو بورس آموزش داده می‌شود. شناسایی تحرکات خاص در معاملات روزانه و همچنین انواع کد به کدهای حقیقی و حقوقی با استفاده از تابلو معاملات و تعداد خریداران و فروشندگان نمادها و قدرت خریداران و فروشندگان در بورس از اهداف این کلاس آموزشی است.

 

دوره ساز و کار معاملات بازار آتی ( سکه طلا ، زعفران ، پسته) در زنجان

کلاس آموزش معاملات آتی سکه و طلا و زعفران در زنجان

بازار آتی کالا جز بازارهای اصلی و همچنین کمتر شناخته شده بورس است که با شرایط و قوانین و مقرارت کاملاً متفاوت از بازار بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کند. بازار آتی بعلت شباهت قوانین بازارهای جهانی از محبوبیت زیادی بین فعالین این بازار برخوردار است. در ایران ۳ محصول سکه طلا و زعفران و پسته در این بازار پذیرفته شده‌اند و روزانه معاملات زیادی روی این کالاها انجام می‌گیرد. هدف از کلاس بازار آتی، آشنایی اشخاص با قوانین و مقررات این بازار و مفاهیم و تفاوت‌های آن با بازار بورس و استفاده از مزایا و امکانات ویژه بازار آتی است. مهمترین ویژگی‌های بازار آتی : تنها بازار اهرمی در ایران است ( مانند بازارهای جهانی)، تنها بازار دو طرفه در ایران است. بازار دو طرفه به این معنی است که هم در زمان افزایش قیمت‌ها و هم در زمان کاهش قیمت‌ها، امکان سود برای سرمایه گذاران وجود دارد. این دو ویژگی عمده و اساسی، بازار آتی را به یکی از محبوبت ترین بازارها برای کنترل و کاهش ریسک و همچنین کسب سود و استفاده از نوسانات بازار قرار داده است.

 

دوره فیلتر نویسی

دوره فیلتر نویسی در بورس از دیگر کلاسهای آموزشی بورسی است که توسط کارگزاری آگاه در زنجان برگزار می‌شود. در این دوره از آموزش‌هایی که در سایر کلاس‌های تحلیل تکنیکال و تابلو خوانی فرا گرفته شده است برای شناسایی و فیلتر کردن سهام با شرایط مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تعداد نمادهای بورسی این دوره در شناسایی سهام‌های مستعد در بورس و فرابورس ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

برای ثبت نام دوره های آموزش بورس در زنجان از طریق زیر اقدام نمایید :

زنجان، خیابان فدائیان اسلام( جاوید) پلاک ۹۲
تلفن تماس: ۳۳۳۳۹۳۲۶(۰۲۴) – ۳۳۳۳۹۳۲۷(۰۲۴)

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عدد را وارد کنید: