آموزش بورس در برازجان

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰ نظر
  • ۴۷۰ مشاهده
آموزش بورس برازجان

در سال‌های اخیر با گسترش سرمایه‌گذاری مردم در بازارهای مالی به خصوص بورس، فعالیت‌های جانبی آن مانند تهیه ویدئوها و مقالات آموزشی، دوره‌های آموزش رایگان بورس، ارائه مشاوره و انواع و اقسام تبلیغات در فضای مجازی افزایش یافته است.

اگرچه این تبلیغات جذابیت‌های بسیاری دارند، اما از طرفی باعث سردرگمی افراد، به خصوص کاربران جدید بورس می‌شوند.

 

فهرست مطالب

 

فردی که به تازگی وارد بورس شده است، احتمالا نمی‌داند که چگونه باید سرمایه‌گذاری خود را آغاز کند؛ و یا با کسب مشاوره قدم‌های نخست مانند چگونگی انجام معاملات را آموخته اما نمی‌تواند سهام مناسب و همچنین بهترین زمان برای خرید و فروش را تشخیص دهد.
اما بهترین راه برای آموزش بورس چیست؟ چگونه این بازار را بشناسیم؟ و چطور سرمایه‌گذاری سودده را در آن تجربه کنیم؟ نکات سرمایه گذاری در بورس چیست؟ در ادامه به توضیح مراحل و نحوه آموزش بورس خواهیم پرداخت.

 

مراحل آموزش بورس

اولین مرحله برای آموزش بورس، شناخت بازار است. اگر ما ندانیم که در کجا سرمایه‌گذاری می‌کنیم، چه تفاوتی بین بازار ملک، زمین، بورس، سپرده‌گذاری در بانک و… وجود خواهد داشت؟ بنابراین در گام نخست آشنایی با مفاهیم، صنایع، اصطلاحات و ساز وکار این بازار است.

در واقع با شناخت بازار بورس، ما تازه متوجه می‌شویم که باید به دنبال چه نوع آموزشی باشیم، چه چیزهایی را نمی‌دانیم و در واقع نسبت به نادانسته‌های خود در بازار بورس آگاهی پیدا می‌کنیم.

در مرحله دوم یادگیری اصول سرمایه‌گذاری است. اگرچه برای حرفه‌ای شدن در این بازار یادگیری روش‌های تحلیلی پیشرفته الزامیست، اما قبل از آن ما باید اصول سرمایه‌گذاری را بیاموزیم. روش‌هایی مانند تابلوخوانی و نحوه استفاده از اطلاعات سایت tsetmc.com بخش‌های اصلی آموزش ما را در این مرحله تشکیل می‌دهند.

به عبارتی تابلوخوانی را می‌توان اولین روش پیش‌بینی قیمت سهام در بازار بورس دانست و با یادگیری این تکنیک‌ها ما تا حدودی می‌توانیم سبد سهام خود را مدیریت کنیم. همچنین سایت tsetmc.com اطلاعات کاملی در رابطه با تمامی شرکت‌های بورسی، نمادهای آنها، شاخص کل، قیمت اولین و آخرین عرضه و… را در اختیار ما می‌گذارد؛ که در تمامی این موارد در زمان انجام تحلیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پس از اینکه ما درک کاملی از بازار پیدا کردیم و همچنین نحوه خواندن تابلو بورس را آموختیم، می‌توانیم معاملات خود را آغاز کنیم. بنابراین مرحله سوم یادگیری کار با سامانه معاملاتی و چگونگی خرید و فروش انواع اوراق بهادار است. ما در این مرحله چگونگی ثبت سفارشات خرید و فروش در تایم بازار، ثبت سفارشات در زمان پیش‌گشایش، معانی کلماتی مانند: مجاز، ممنوع، متوقف و… که جلو نام نمادها نوشته می‌شود و در مجموع نحوه کار با ابزار معاملاتی را خواهیم آموخت.

پس از اینکه معاملات خود را آغاز کردیم و برای زمانی کوتاه در این بازار به فعالیت پرداخیتم و در واقع روند بازار بورس، نوسانات آن و رخدادهای مختلفی را مشاهده کرده و درکی نسبی از آن یافیتم؛ زمان شروع سرمایه‌گذاری به صورت تخصصی است. منظور از آموزش‌های تخصصی یادگیری روش‌های تحلیلی، کاربرد آنها و چگونگی استفاده از چند روش در کنار یکدیگر است.

اصلی‌ترین روش‌های تحلیل بازار، تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال هستند؛ تحلیلگران حرفه‌ای از طریق این دو روش، نخست کل بازار و در گام بعدی هر سهام را به صورت مجزا تجزیه و تحلیل کرده و در نهایت گام‌های خود را در بازار مدیریت می‌کنند. اگرچه روش‌های تحلیلی دیگری مانند پرایس اکشن، نمودار شمعی و… نیز وجود دارند، که هر کدام از آنها در جایگاه خود می‌توانند مفید باشند؛ اما یادگیری و به کار بردن دو روش مذکور هم برای انجام یک سرمایه‌گذاری سودده کافی است.

روش‌های آموزش بورس

برای یادگیری مهارت‌های بورسی، روش‌های مختلفی مانند خواندن کتب و مقالات، تماشای ویدئو‌های آموزشی، پکیج‌های خودآموز و شرکت در کلاس‌های حضوری وجود دارد. تمامی این روش‌ها در صورت استفاده از منابع معتبر می‌توانند تاثیرگذار و مفید باشند؛ اما نکاتی در رابطه با آنها وجود دارد.

اول اینکه در خصوص کتب و مقالات، یافتن منابع معتبر به ترتیب ذکر شده کار دشواری است؛ اگر شما ابتدا مطالب تخصصی‌تر را مطالعه کنید و درکی از مطالب پایه بورس نداشته باشید، بیشتر دچار سردرگمی شده و احتمال برداشتن گام‌های اشتباه افزایش میابد.

روش بعدی استفاده از پکیج‌های خودآموز است؛ در این پکیج‌ها اطلاعات به صورت منظم از پایه تا پیشرفته توسط اساتید مربوطه ارائه می‌گردد و مشکلی در این رابطه وجود ندارد؛ اما عدم تعامل و عدم امکان پاسخ‌دهی به سوالات احتمالی کاربر، ایراد این روش است.

اما بهترین روش یادگیری بورس، شرکت در کلاس‌های حضوری و مجازی است که توسط مراکز معتبر برگزار می‌شود. کارگزاری آگاه یکی از مراکزیست که علاوه خدمات مربوط به واسطه‌گری خرید و فروش سهام، کلاس‌های مختلف آموزش بورس را به صورت حضوری در تمامی شعب سراسر کشور و همچنین به صورت مجازی برگزاری می‌کند.

این کلاس‌ها دارای الویت‌بندی بوده و هر شخص می‌تواند با انتخاب سطح خود در دوره مدنظر شرکت کند و یا تمامی دوره‌ها را به ترتیب طی نماید. کارگزاری آگاه با توجه به استقبالی که از این دوره‌ها در شهرهای مختلف صورت می‌گیرد، تمامی کلاس‌های آموزشی را به صورت مرتب تمدید می‌کند.

یکی از مناطقی که استقبال خوبی از دوره‌های آموزش بورس آگاه داشته، شهرستان برازجان در استان بوشهر است؛ و هم‌اکنون تمامی دوره‌ها در شعبه برازجان به صورت حضوری و مجازی، به شرح زیر برگزار می‌شود:

دوره آموزش مبانی سرمایه گذاری در بورس در برازجان

دوره آموزش تابلوخوانی در بورس و تکنیک‌های معاملات در سایت tsetmc.com در برازجان

دوره تحلیل تکنیکال مقدماتی در برازجان

دوره تحلیل بنیادی کاربردی در برازجان

دوره آموزش فیلترنویسی در دیده‌بان بازار در برازجان

دوره استراتژی معاملات بر مبنای ACD در برازجان

دوره آموزش مدیریت سرمایه و طراحی سیستم معاملاتی در برازجان

دوره تحلیل تکنیکال پیشرفته در برازجان

دوره روان‌شناسی بازار با نمودار شمعی در برازجان

دوره پرایس اکشن در برازجان

دوره امواج الیوت در برازجان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های آموزش بورس در برازجان به شعبه کارگزاری آگاه در این شهر مراجعه کنید.

 

آدرس و شماره تماس شعبه برازجان

 

فرم تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عدد را وارد کنید: